Nauczyciele z całej Polski spotkali się jubileuszowo, bo po raz piąty w Gimnazjum Nr 2 w Wałczu. Spotkanie nie byle jakie, bo stawką był tytuł Mistrza Polski Nauczycieli w Scrabble. Wałcz po raz piąty udowodnił, że zawody rozgrywane tutaj to majstersztyk zarówno pod względem rywalizacji sportowej, jak i organizacji. Dzięki sponsorom (Związek Nauczycielstwa Polskiego i Gimnazjum Nr 2 w Wałczu) na turnieju można było wygrać bardzo atrakcyjne nagrody pieniężne. Sławna już na całą Polskę kuchnia Gimnazjum Nr 2 w Wałczu serwowała wyborne strawy i napoje, które utrzymywały na siłach zawodników, regenerowały i orzeźwiały.

Pretendentów do tytułu Mistrza Polski Nauczycieli w Scrabble w tym roku było 28. Zmagania trwały 7 rund. Do ostatniej rundy toczyła się zażarta walka na najwyższym poziomie — uczestnicy dostarczyli niezłą dawkę emocji. Mistrzem Polski Nauczycieli na rok 2009 został Krzysztof Langiewicz (nauczyciel zawodu z Ostródy). Drugie miejsce wywalczył Piotr Pietuchowski (nauczyciel fizyki), a trzeci na podium stanął Walenty Siemaszko (także nauczyciel fizyki). Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników.

Również po raz piąty — jak co roku w sierpniu — odbyły się Mistrzostwa Ziemi Wałeckiej "Wałeckie Scrabblobranie". Turniej zgromadził w tym roku grono 126 sympatyków tej gry z najdalszych krańców Polski. Dzięki organizatorom na czele z Gimnazjum nr 2 w Wałczu i Jolą Chłopińską oraz Urzędem Miasta w Wałczu i szerokiemu gronu sponsorów "Wałeckie Scrabblobranie" odbija się co roku szerokim echem w środowisku scrabblowym. Bardzo wysokie nagrody pieniężne, niepowtarzalna gościnność, doskonała wręcz kuchnia to tylko kilka atutów tej imprezy scrabblowej. Wszystko to sprawia, że wałecki turniej zaliczany jest do najlepszych w Polsce i gromadzi największą liczbę zawodników. Turniej należy także do cyklu Grand Prix 2009.

W tym roku turniej przebiegał na bardzo wysokim poziomie, a o wyniku przesądziła dopiero partia w ostatniej rundzie. Wygrał Dariusz Kosz z Nysy potwierdzając swoją wysoką formę. Drugi był Robert Duczemiński z Gorzowa Wielkopolskiego, a trzeci Stanisław Rydzik — Warszawy. Najlepszą debiutantką została Dominika Brzezińska z Piły.

Wszyscy zawodnicy wyjechali z Wałcza z upominkami i nagrodami. Gratulujemy! Wielkie podziękowania i brawa dla organizatorów! Oczywiście zapraszamy za rok do Wałcza.


Wybrane zdjęcia